logo rozsadne wesele
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Jak zrobić zaproszenie na ślub?

Autor: Lidia Rymarkiewicz

Jak zrobić zaproszenie na ślub?

Każdy z nas na pewnym etapie przygotowań do ślubu zaczyna poszukiwania zaproszeń. Motywacja do wykonania zaproszeń samodzielnie może być różna. Należymy do osób, które wiele rzeczy robią same, więc w sytuacji, kiedy dostępne zaproszenia nie odpowiadały nam do końca, a ich cena była zdecydowanie za wysoka, doszliśmy do wniosku, że zaproszenia jak i inne „papiernicze” pomysły wykonamy sami.

Zanim zabierzemy się za tworzenie zaproszeń najważniejszy jest wybór koncepcji, którą chcemy stworzyć, ponieważ to co dzieje się później jest jej konsekwencją.

Kiedy wymyślimy projekt naszego zaproszenia mamy kilka możliwości. Możemy stworzyć grafikę sami czy przeszukać dostępne grafiki np.w Canvie. Ja wybrałam zakup grafiki na https://creativemarket.com/. Znajduje się tam bardzo wiele najróżniejszych grafik. Jest możliwość posegregowania grafik względem stylu ślubu. Wystarczy wpisać „wedding flower” albo „wedding glamour” i pojawiają się grafiki, które potencjalnie mogą nas zainteresować. Myślę, że każdy znajdzie spokojnie coś dla siebie.

Projekt zaproszenia tworzyłam w Canvie.

Polecam skorzystać z miesięcznej próbnej wersji premium. Dzięki temu pojawiają się nowe możliwości np. dodanie czcionek, które możemy ściągnąć z np. http://pl.fontriver.com/
Jest to istotna kwestia, ponieważ większość czcionek nie ma polskich znaków lub po prostu nie wygląda już tak ładnie, kiedy wpiszemy imiona i nazwiska lub tekst zaproszenia.

Przed samym projektowaniem zachęcam do wyboru wielkości kopert, pod które będą robione zaproszenia. Każda koperta ma miejsce „robocze”. Jeśli wybierzemy standardową kopertę C6 (114×162) musimy liczyć się z tym, że jeśli nasze zaproszenie będzie o takich samych wymiarach i dojdą do tego jeszcze dodatkowe bileciki, to może być problem z włożeniem takiego zaproszenia do koperty.

Przedstawię to na naszym przykładzie. Wybraliśmy standardowe koperty C6, nasze zaproszenia składały się z papieru eko, na które została przyklejona wkładka z tekstem zaproszenia oraz bileciki. Wkładka z zaproszeniem miała wymiar 100mm x 140mm, wkładka z bilecikami 50mm x 80mm. Papier eko, na który zaproszenia i bileciki zostały naklejone, miały wymiary 110mm x 150mm oraz 60mm x 90mm.

Jak już wiecie w jakich wymiarach chcecie mieć zaproszenie można przejść do projektowania. Przedstawię, jak można zrobić to w Canvie.
Na początku wybieramy opcję „Użyj wymiarów niestandardowych” i wpisujemy wymiary zaproszenia w mm.

Jeśli posiadacie grafiki, które chcecie wykorzystać w projekcie można je dodać w kategorii „ Przesłane”

Ściągnięte czcionki można dodać poprzez kliknięcie na pole czcionek i poniżej pojawi się opcja „Prześlij własne czcionki”. Przesyłamy i gotowe!

Obsługa Canvy jest naprawdę bardzo intuicyjna.

 

Użyte materiały

Papier, na którym drukowaliśmy zaproszenia- satyna 200g (arkusz A3)
Papier eko- 250g
Pentel Rollkleber ER153- klej, który sprawdził się super

Szablon do klejenia zaproszeń i bilecików

Bardzo ułatwił klejenie zaproszeń, dzięki temu są równo przyklejone.
W celu wycięcia zaproszeń można wykorzystać gilotynę lub poprosić o przycięcie w drukarni.

Koszty

Papier+koperty – 30zł
Wydruk zaproszeń i biletów- 24zł
Grafika z Creative Market- około 120zł

Łącznie wyniosło nas to 174zł, czyli połowę mniej niż mielibyśmy zapłacić za zaproszenia zrobione przez kogoś. Wbrew pozorom nie zajęło nam to sporo czasu, a dostrzegamy w tym rozwiązaniu same plusy.

 

Autor: Lidia Rymarkiewicz

 

Izabela Kopała

Autor: Izabela Kopała

Kobieta wielu pasji i zainteresowań. Nieustająco zafascynowana branżą ślubną, śledzi bieżące trendy oraz szuka ciekawych inspiracji. Prywatnie żona. Miłośniczka języka polskiego – mówionego i pisanego. Z wykształcenia filolog polski i logopeda. Uwielbia literaturę, od niedawna kryminały. Lubi mocną herbatę oraz dobre brzmienie. I na odwrót.

[Głosów:5    Średnia:5/5]

Odkrywaj

Zaproszenia ślubne

Szukasz pięknych zaproszeń w rozsądnych cenach? Nurtuje Cię sprawa odmiany nazwisk? Nie wiesz jak powinno się wręczać zaproszenia? Wszystko o zapraszaniu i zaproszeniach ślubnych w jednym miejscu - zobacz! Przekonasz się, że zaproszenia można kupić już od 1 zł z personalizacją w cenie, a odmiana nazwisk Twoich gości wcale nie jest taka trudna! Z nami wszystko stanie się łatwiejsze!

Fotografia Ślubna

Mnóstwo fotograficznych inspiracji! Dowiesz się tu m.in. jak przygotować się do sesji małżeńskiej oraz jakie zdjęcia są MUST HAVE! A może nie możesz znaleźć fotografa ślubnego? Skorzystaj z usług naszej ślubnej konsultantki on-line, która pomoże Ci w znalezieniu wymarzonego fotografa na Twój ślub!

Inspiracje

Wciąż szukasz pomysłów na swój ślub? Nie wiesz jaki kolor lub motyw wybrać? A może chciałabyś zainspirować się, oglądając relacje innych Par, które są już po ślubie? Koniecznie odwiedź tę kategorię, w której odnajdziesz masę fascynujących ślubnych relacji oraz porad! Piękne zdjęcia gwarantowane!

Zaproszenia Ślubne DIY

Przeglądnęłaś tysiące ofert zaproszeń i żadne nie wpadło Ci w oko? Pora wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie wykonać swoją wymarzoną papeterię ślubną! Nie wiesz jak? Z naszymi wskazówkami i instrukcjami przekonasz się jakie to proste! Do dzieła!

Zaplanuj swój ślub

Od czego zacząć? Jak zorganizować swoje wesele, począwszy od wyboru sali, a skończywszy na wyborze piosenki na pierwszy taniec? Jak rozplanować swój budżet? Ile wódki kupić? Jaki jest harmonogram przygotowań do ślubu? To wszystko znajdziecie w tej kategorii! Przygotuj z nami swój ślub od A do Z, a sukces gwarantowany!

Lista autorów artykułów

Rozsądne Wesele